Image Slider

Historie

Něco málo z historie…(zatím)

Kapela vznikala v polovině osmdesátých let a to z popudu Zdeňka Kaluži (současného osvětlovače). Ten sice uměl hrát krásně tři akordy na kytaru, ale pro kapelu to bylo málo. Proto do svého projektu zatáhl i jeho čtyři bratrance Petra Remeše, Milana, Pavla, a Petra Janků. Začal je postupně zasvěcovat do svých plánů, vyučoval je hře na bicí, potažmo na kytaru. Postupem času vydrželi jen prvně jmenovaný Petr Remeš a z bratrů jen Milan. Za nedlouho k sobě přizvali o něco mladšího Dušana Vlčnovského, který se pokoušel hrát na klávesy. A tak vznikla první regulérní sestava ZZBaru (tehdy Repra). První zkušebnou byl pokoj v rodinném domě rodiny Janků v Popovicích. Poté se kapela stěhovala do Kulturního domu v Popovicích, kde zkouší dodnes… V roce 1992 se kapela uložila k zimnímu spánku, který trval 7 let. Aktivně muzicírovali jen Milan Janků a Dušan Vlčnovský, každý zvlášť ve svých kapelách. Někdy v roce 1999 se Milan rozhodl dát skupinu opět dohromady, obešel všechny členy a začalo se nanovo. Podařilo se přemluvit Tomáše Malinu, který tak vstupuje do ZZBaru na post baskytaristy. Paradoxně to byl Milan Janků, který musel záhy kapelu opustit, na jeho místo přichází Tomášův bratr Jaroslav. Tímto začíná nová éra ZZBaru.

Hlavním tahounem, frontmenem a motorem kapely je zpěvák Petr Bár. Zpočátku devadesátých let nastoupil do kapely v dvojroli zpěvák/baskytarista. Nyní baskytaru drží pevně v rukou Tomáš Malina, takže se Petr může naplno věnovat zpěvu. S příchodem Jardy Maliny se zvýšil nejen výškový průměr kapely, ale i úroveň kytarové sekce. Kapela dává dohromady „zábavový“ repertoár a pevně zakotvila v malé, ale dobře vybavené zkušebně v KD v Popovicích. Petr „Saxon“ Remeš a Dušan Vlčnovský dotvářejí sestavu ZZBaru v podstatě jako inventář a zakládající členové.

V r. 2010 se kapela rozhoduje budovat „aparát“ a stává se tak soběstačnou. Za mixážní pult usedá Lukáš Neděla a vzniká tak dvojice techniků – Neděla/Kaluža. Lukáš společně s Dušanem ozvučují kulturní akce, koncerty cizích kapel, nebo besídky,svatby atp.

Velký a nečekaný třesk zažívá ZZBar počátkem léta 2013, kdy z kapely odchází Petr Remeš. Jeho místo zaujímá, zatím dočasně – nicméně velmi dobře, Honza Vlčnovský. V rekordně krátké době nastuduje repertoár a tak je kapela schopná odehrát nasmlouvané akce z konce prázdnin a začátkem září. Honza s kapelou odehraje celou sezonu prakticky až do Štěpánské zábavy 2014. Od samého začátku jeho působení v ZZBaru je však jasné, že je zde jen na „výpomoc“ a tak kapela hledá a hledá… až konečně nachází nového kytaristu. Stává se jím Laďa Matysík a od podzimu 2014 s kapelou zkouší repertoár. Jeho první vystoupení se ZZBarem je doslova křest ohněm: před plným kulturákem v Popovicích na Štěpánské zábavě, kde si s Honzou vlastně předali posty. Laďa je sice cizinec (z Kudlovic), nicméně do kapely zapadl velmi dobře a alespoň se Petr Bár se svou výškou už nemusí cítit tak méněcenně J.

Nyní se tedy sestava ZZBaru (snad) ustálila. Kapela hraje převážně soukromé akce, jako jsou oslavy narozenin, svíce, svatby a také „zábavy“. Díky složení a variabilnosti aparatury může zahrát jak v menších prostorách (hospody, kluby…), tak i ve větších sálech kulturních domů. V případě požadavků pořadatele na větší prostory kapela může sjednat externí ozvučení.